In vitro – rodzaje i wskazania do przeprowadzenia zabiegu

In vitro - rodzaje i wskazania do przeprowadzenia zabiegu

Inseminacja lub zabieg in vitro to dla wielu par ostatnia szansa na posiadanie potomstwa. Dlatego też coraz więcej osób rozważa właśnie takie rozwiązanie – tym bardziej, iż są to metody bezpieczne, nowoczesne i w dużym stopniu skuteczne. I co warte podkreślenia – w Polsce działa niemała ilość klinik, których podstawową misją jest umożliwienie zostanie rodzicem.

Jedną z nich jest klinika leczenia niepłodności Katowice, która już od wielu lat pomaga parom borykającym się z niemożnością posiadania dzieci. Jakie są rodzaje zabiegów in vitro przeprowadzanych w klinice i jakie są wskazania do ich wykonania? Oto podstawowe informacje.

Zabiegi przeprowadzane w klinice w Katowicach

Klinika leczenia niepłodności Katowice posiada w swojej ofercie kilka rodzajów in vitro, które są proponowane parom. Wśród tych najczęściej wykonywanych są:

  • IVF – połączenie komórek jajowym z nasieniem, do którego dochodzi w specjalnym naczyniu hodowlanym
  • ICSI – umieszczenie plemników w komórce jajowej
  • pICSI – selekcja plemników, które wykazują zdolność do łączenia się z kwasem hialuronowym

Pozostałe metody jakie oferuje klinika leczenia niepłodności to między innymi TESA i IMSI. Ta pierwsza wymaga biopsji jąder (podczas której pozyskiwane są plemniki), natomiast ta druga wymaga jeszcze dokładniejszej selekcji plemników. Każda z tych metod jest dobierana bardzo indywidualnie, po przeprowadzeniu wywiadu i badań.

Leczenie niepłodności – wskazania

Klinika leczenia niepłodności Katowice to miejsce, w którym każda para mająca problemy z niepłodnością może zawalczyć o potomstwo. I chociaż istnieje co najmniej kilka metod leczenia niepłodności, to właśnie zabieg in vitro jest tym, który daje sporą szansę na sukces. Wskazaniami do jego przeprowadzenia jest między innymi niedrożność jajowodów, endometrioza czy niepłodność o niewyjaśnionych przyczynach. Lekarz prowadzący każdorazowo przeprowadza odpowiednie badania, aby na ich podstawie określić ścieżkę i metody leczenia. 

Coraz większa ilość par ma problemy z niepłodnością. W takiej sytuacji to właśnie zabieg in vitro może okazać się ostatnią nadzieją na zostanie rodzicem.