Przygotowania do zabiegu in vitro – jak to wygląda w praktyce

Przygotowania do zabiegu in vitro - jak to wygląda w praktyce

Niemożność posiadania dzieci to niestety coraz bardziej powszechny problem. Coraz więcej par boryka się z niepłodnością, której przyczyny mogą być bardzo różne. Na szczęście współczesna medycyna wychodzi im naprzeciw i w wielu przypadków umożliwia zostanie rodzicami.

W jaki sposób? Otóż zabiegi polecane w takich przypadkach to inseminacja lub in vitro. Oba zabiegi wykonuje klinika leczenia niepłodności Katowice. O zastosowaniu konkretnego zabiegu i jego przebiegu każdorazowo decyduje lekarz. Jednak za każdym razem wymaga on określonego przygotowania.

Jak przygotować się do pierwszej wizyty

Jednym z najważniejszych kroków w leczeniu niepłodności jest pierwsza wizyta u lekarza, która zadecyduje o sposobach i przebiegu dalszego leczenia.

Jednak zanim do niej dojdzie, to należy poczynić odpowiednie przygotowania. Każda klinika leczenia niepłodności wymaga od potencjalnych pacjentów określonych danych. W tym przypadku ważne są zarówno informacje o przeprowadzonych wcześniej operacjach lub zabiegach (w tym także inseminacji lub in vitro), jak i wszelkie badania istotne z punku widzenia diagnostyki niepłodności. To wszystko pozwoli na trafniejsze postawienie diagnozy i podjęcie decyzji o ewentualnym leczeniu.

Jak wygląda taka wizyta

Pierwsza wizyta w klinice niepłodności jest niezwykle istotna – i dlatego wielu lekarzy wymaga, aby byli na niej obecni oboje partnerzy. Podczas takiej wizyty lekarz przeprowadza szczegółowy wywiad medyczny oraz zleca dokładne badania, które w większości wypadków można wykonać jeszcze tego samego dnia. Dopiero po uzyskaniu wszystkich informacji lekarz podejmuje decyzję o metodzie i przebiegu leczenia. Wtedy też zostają ustalone wszystkie szczegóły, a cały proces leczenia odbywa się pod ścisłym nadzorem lekarza prowadzącego. 

Rozpoczęcie leczenia niepłodności zawsze wiąże się w z pierwszą wizytą, na której zapadają określone decyzje. Dlatego warto się do niej dobrze przygotować, bo to od niej zależy dalszy plan leczenia.