Wino pasujące do potrawy

Wino to alkohol, po który Polacy sięgają coraz chętniej. Niestety, często niekoniecznie wiemy, jak łączyć wina – czy to wina czerwone, czy wina białe – z potrawami. Podpowiadamy do jakich potraw pasuje jakie wino.

Jakie wino pasuje do ryb?

Sklep z winem online oferuje szeroki wybór win różnego rodzaju – zarówno wina włoskie, jak i wina hiszpańskie. Jak w szerokiej ofercie znaleźć wino, które odpowiednie będzie do ryby? Jeśli sięgamy po ryby delikatne, a do takich zalicza się między innymi popularna chociażby w Chorwacji dorada, to koniecznie trzeba postawić na rześkie i lekkie wino biało. Dobrym wyborem jest wino lekko musujące. W przypadku ryb tłustych – na przykład łososia – lepszym wyborem jest wino cięższe. Co ciekawe, do tuńczyka zawsze podajemy wina czerwone.

Jakie wino pasuje do drobiu?

Wiele zależy tu nie tylko od gatunku drobiu, ale również sposobu jego przyrządzenia. Pieczony kurczak najlepiej komponuje się z lekkim winem białym. Dobrym wyborem jest nawet wino musujące. W przypadku kaczki strzałem w dziesiątkę są wina czerwone wytrawne. Z gęsiną najlepiej komponują się wina wytrawne, ale młode. Powinny one być bardziej kwasowe, a zawartość alkoholu powinna być większa.

Jakie wino pasuje do wołowiny?

Jeśli serwujemy duszoną wołowinę, najlepiej podać do niej aromatyczne i gęsta wina czerwone. W przypadku wołowiny grillowanej sprawdzi się mocne wino czerwone o lekko pikantnej nucie.

Sklep z winem online to szeroka oferta win. Znaleźć można w niej zarówno wina włoskie, jak i wina hiszpańskie. Tym samym każdy znajdzie wino pasujące do dania, które zamierza podać swoim gościom.