Najbardziej znane szczepy winogron

Najbardziej znane szczepy winogron

Wina – zarówno wina włoskie, jak i wina hiszpańskie – produkowane są z winogron różnych szczepów. Tym razem krótko przedstawimy wybrane szczepy, które są bazą dla najlepszych win czerwonych.

Odmiana cabernet sauvignon

Jeśli chodzi o wina czerwone, to cabernet sauvignon jest jedną z najpopularniejszych odmian winogron. Doskonale sprawdza się w ciepłym klimacie. Cechą charakterystyczną tego szczepu jest mocny zapach, który przypomina aromat wydzielany przez czarne porzeczki. W winogron tej odmiany znajduje się dużo tanin, co sprawia, że wina czerwone wyprodukowane z takich winogron mogą długo dojrzewać.

Odmiana winogron merlot

Merlot to szczep o nieco mniejszym aromacie. Wino wyprodukowane z tych winogron zawiera mniej tanin, jest również mniej kwasowe. Jednocześnie zawiera zawsze więcej alkoholu, a także jest bardziej treściwe. To właśnie z merlot powstaje wino Petrus, które uważane jest za jedno z najdroższych na całym świecie.

Odmiana pinot noir

Pinot noir to winogrona mające cienkie skórki. Jeśli chodzi o zawartość tanin, to waha się ona od niskiego do średniego. Jest to jedna z trudniejszych w uprawie odmian winogron, co sprawia, że wysokość plonów mocno uzależniona jest od stanowiska. Wina czerwone z tego szczepu zwracają uwagę aromatami czerwonych owoców.

Wina czerwone to jedne z chętniej kupowanych win. Oferuje je oczywiście sklep z winem online, który w swojej ofercie ma bardzo dobre wina włoskie oraz wina hiszpańskie. Bogata oferta to zawsze gwarancja tego, że każdy znajdzie wino czerwone wpisujące się w indywidualny gust.