Szale – jak modnie je nosić?

Szale - jak modnie je nosić?

Szale, apaszki i długie rękawiczki do płaszcza to jedne z podstawowych elementów wyposażenia każdej eleganckiej kobiety. Szczególną rolę pełnią tu szale wieczorowe, które można założyć zarówno na wyjście do teatru, rodzinną uroczystość czy eleganckie przyjęcie. Ten typ garderoby doskonale uzupełnia zwłaszcza sukienki wieczorowe, podkreślając ich szyk i ponadczasowy styl. Jednak aby taki szal dobrze się prezentował, to warto przestrzegać kilku podstawowych zasad. Zatem jak nosić szale wieczorowe?

Jakie szale wybierać?

Uzupełnienie kreacji o szal wieczorowy to sposób na ciekawe i niebanalne podkreślenie szykowności i elegancji. Jednak aby osiągnąć taki efekt, to trzeba wybrać go w odpowiedni sposób. W tym przypadku najlepiej sprawdzą się szale o ciemnych lub stonowanych kolorach, które jednocześnie są wykonane z lejących i szlachetnych materiałów. Unikać należy szali wieczorowych wykonanych z tafty, satyny lub tiulu. Bezpiecznym wyborem jest atłasowy szal z frędzlami, który dodatkowo można ozdobić szykowną broszką.

Szale i apaszki – jak nosić

Szale wieczorowe można nosić na wiele sposobów, a te najprostsze prezentują się najlepiej. Tego typu dodatki dobrze prezentują się zarówno zarzucone na ramiona i delikatnie związane, jak i opuszczone na przedramiona. Ciekawą opcją jest też przerzucenie szala przez dekolt lub przewieszenie go przez szyję (w obu przypadkach końce szala swobodnie opadają). Dopełnieniem eleganckiego stroju może być ozdobna broszka, która dobrze się prezentuje na wysokości biustu.

Szale wieczorowe to doskonałe uzupełnienie każdej kreacji. Nie tylko ochronią przed ewentualnym chłodem, ale także podkreślą look i nadadzą mu niebanalnego charakteru.