Jak dopasować szal do konkretnej stylizacji?

Jak dopasować szal do konkretnej stylizacji?

W szafie każdej eleganckiej kobiety powinno znaleźć się kilka szykownych dodatków, które podkreślą i uzupełnią ubraniowy look. Wśród nich warto wymienić nie tylko długie rękawiczki do płaszcza, ale też nakrycia głowy, szale czy apaszki. Szczególną uwagę warto zwrócić na szale wieczorowe, które nie tylko podkreślają atuty kobiecej figury i maskują jej mankamenty. Mogą też być świetną alternatywą dla marynarki, narzutki lub bolerka. Jednak aby taki szal spełnił swoje zadanie, to musi być dobrany w odpowiedni sposób. W tym przypadku warto kierować się określoną stylizacją i okazją, na którą się ją zakłada.

Bale, przyjęcia sylwestrowe i wesela

Huczne imprezy – i to zarówno rodzinne, jak i te w szerszym gronie – wymagają odpowiedniego stroju. I dlatego w tym przypadku można się pokusić o szczególny rodzaj szali wieczorowych – srebrne lub złote, błyszczące, ozdobione koralikami lub cekinami, wyszywane mieniącymi się nićmi, ozdobione brokatem, haftowane lub przyozdobione kolorowym printem. Tak bogato zdobiony szal doskonale pasuje zwłaszcza do matowych sukienek o jednolitej i stonowanej barwie. Ten kolorowy akcent na pewno ożywi stylizację i doda jej blasku.

Mniej uroczyste i oficjalne wydarzenia

Szale wieczorowe sprawdzą się nie tylko jako uzupełnienie stylizacji na eleganckie lub huczne imprezy. Po ten typ dodatku można też sięgnąć uzupełniając strój na mniej oficjalne wydarzenia. W takiej sytuacji warto wybrać szale w kwiatowe wzory, pastelowe barwy czy ozdobione delikatnymi frędzlami. Taki typ szali wieczorowych doda uroku casualowym sukienkom, marynarkom i innym mniej oficjalnym stylizacjom.

Szale wieczorowe naturalnie i elegancko uzupełniają różnorodne stylizacje. Jednak aby dobrze się prezentowały, to warto dobierać je do okazji, stylu i całościowej aranżacji. Wtedy będą stanowić idealne uzupełnienie imprezowego looku.