Ortezy dla dzieci – na co zwrócić uwagę podczas zakupu?

Ortezy dla dzieci - na co zwrócić uwagę podczas zakupu?

Każdy sklep ortopedyczny posiada stabilizatory i ortezy dla dzieci, które służą do usztywnienia i zabezpieczenia tych fragmentów ciała, które uległy uszkodzeniu lub kontuzji. Ta forma stabilizacji jest lżejsza i dużo wygodniejsza niż gips. I co więcej – w wielu przypadkach może go zastąpić. Jednak aby orteza spełniła wszystkie swoje zadania, to musi odznaczać się pewnymi cechami. Zatem jak wybrać ortezę dla dziecka i na co zwrócić uwagę podczas jej zakupu? Oto kilka podstawowych kwestii. 

Po pierwsze – jakość wykonania ortezy

Pierwszym kryterium wyboru odpowiedniej ortezy dla dziecka powinna być jej jakość. W tym przypadku warto zwrócić uwagę na kilka podstawowych cech:

  • odpowiednie wyprofilowanie
  • dopasowanie do ciała
  • solidne wykonanie
  • właściwe podtrzymywanie lub usztywnianie danej części ciała

Dodatkowo bardzo ważne jest to, aby orteza nie odstawała i nie uciskała, a jej brzegi – nie ocierały delikatnej skóry dziecka. Dlatego też dobrym wyborem jest stabilizator bezszwowy, który jest bardzo wygodny w noszeniu.

Po drugie – odpowiedni rozmiar

Innym kryterium wyboru ortezy dla dziecka powinien być jej rozmiar. Stabilizator nie może być ani zbyt duży (bo nie będzie spełniał swojej funkcji) ani zbyt mały (bo jego noszenie będzie niewygodne lub wręcz niemożliwe). Dlatego też przed zakupem ortezy warto ją zmierzyć, a jeżeli nie ma takiej możliwości – dokładnie sprawdzić wymiary.

Innym ważnym kryterium wyboru stabilizatora dla dzieci powinien być materiał, z którego jest on wykonany. Każdy dobry sklep rehabilitacyjny powinien posiadać w sprzedaży ortezy wykonane z materiałów przepuszczających powietrze i odprowadzających wilgoć. Dodatkowo warto pamiętać o tym, iż materiał stabilizatora powinien być dobrany do rodzaju kontuzji i funkcji, jaką ma spełniać. A gdzie kupić takie ortezy? Sprawdź gdzie można dostać różnorodne ortezy i stabilizatory dla dzieci. Zobacz: https://www.ortezy.pl/