Oprawy LED w domach i obiektach użyteczności publicznej

Oprawy LED w domach i obiektach użyteczności publicznej

Oprawy oświetleniowe towarzyszą nam na każdym kroku. Są przeznaczone do zamontowania jednego lub więcej źródeł światła. Jeszcze kilka lat temu na rynku dostępne były oprawy oświetleniowe przeznaczone do montażu tradycyjnych żarówek czy świetlówek. Obecnie coraz bardziej popularne są oprawy oświetleniowe, w których montowane są diody LED.

Czym się odznaczają oprawy oświetleniowe LED?

Lampy oświetleniowe, w których zamontowane są diody LED pojawiły się w sprzedaży już jakiś czas temu. Początkowo lampy oświetleniowe z diodami LED nie były zbyt popularne. Obecnie to się zmieniło i lampy oświetleniowe typu LED należą do kupowanych naprawdę bardzo często.

Ich popularność nie jest przypadkowa. Oprawy oświetleniowe LED są bowiem bardzo energooszczędne. Ponadto okazało się, że oprawy oświetleniowe LED mają bardzo długą żywotność. Przyjmuje się, że dobrej jakości oprawy oświetleniowe LED mogą działać nawet ponad dziesięć lat.

Gdzie mogą być montowane oprawy LED?

Dobrej jakości oprawy oświetleniowe LED są odporne na wibracje i niskie temperatury. Oznacza to, że oprawa LED może być montowana zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz budynków. Doskonale oprawa LED sprawdzi się jako źródło światła w zakładach przemysłowych, na mostach i drogach.

Oświetlenie LED jest bardzo wydajne, co oznacza, że oprawa LED nie nagrzewa się. Stąd w pomieszczeniach, w których zachowanie niskiej temperatury jest istotne, oświetlenie LED sprawdza się wyjątkowo dobrze. Diod LED nie zawierają żadnych toksycznych materiałów.