Napełnij dom pięknym zapachem

Napełnij dom pięknym zapachem

Piękny zapach w domu może pojawić się dzisiaj za sprawą między innymi wosków zapachowych. Woski zapachowe są tak różne, że mogą roztaczać bardzo różne, także pobudzające czy relaksujące zapachy.

Jaki jest skład wosków?

Zapachowe woski mogą być tworzone na bazie wosków roślinnych lub parafinowych. Te pierwsze woski należą do tych, które naprawdę warto polecić. Ich produkcja bowiem w żaden sposób nie wpływa negatywnie na środowisko naturalne. Ponadto woski zapachowe do kominka, także te parafinowe, mogą być używane przez wegan.

W sprzedaży znajdują się między innymi woski do kominka na bazie wosku rzepakowego. Zapachowe woski do kominka, których bazą jest wosk rzepakowy spalają się bardzo wolno. Oznacza to, że naturalne woski zapachowe są bardzo wydajne.

Zapachowe naturalne woski nie wydzielają żadnych szkodliwych substancji. Można więc naturalne woski palić w towarzystwie nawet bardzo małych dzieci i zwierząt.

Jak się używa wosków zapachowych?

Woski zapachowe do podgrzewaczy używa się w specjalnie do tego celu zaprojektowanych kominkach zapachowych. Oprócz kominka potrzebne są również tealighty. W górnej części kominka umieszcza się wosk, a w dolnej podgrzewacz. Woski do podgrzewaczy można łatwo dzielić na mniejsze kawałki.

Oznacza to, że nie trzeba od razu zużywać całego opakowania. Można też próbować łączyć woski do podgrzewaczy o różnym zapachu tworząc w ten sposób własną, niepowtarzalną kompozycję aromatyczną.