Łóżko do sypialni – jakie wybrać?

Łóżko do sypialni - jakie wybrać?

Jednym z pierwszych zakupów do nowego mieszkania lub domu są meble do sypialni – szafy, komody i oczywiście łóżka małżeńskie. W tym przypadku w grę wchodzą jedynie łóżka dwuosobowe, które są podstawą wyposażenia małżeńskich sypialni. Na szczęście ich wybór jest tak duży, iż każdy znajdzie coś odpowiedniego dla siebie. Jak wybrać łóżka sypialniane? Oto kilka podstawowych kwestii.

Po pierwsze – wielkość łóżka

Pierwszą kwestią, na jaką trzeba zwrócić uwagę przy zakupie łóżka do sypialni jest jego wielkość. I chociaż jest to kwestia dosyć indywidualna, to przyjmuje się, iż łóżka dwuosobowe powinny posiadać co najmniej 140 cm szerokości i 200 cm długości.

Natomiast jeżeli wielkość sypialni pozwala na wstawienie tam większego łóżka, to warto zdecydować się na takie, którego wymiary to 180 lub nawet 200 cm szerokości i 220 cm długości. Większe łóżko zwiększa komfort snu. Natomiast jeżeli chodzi o wysokość, to ta najbardziej optymalna wynosi około 40 – 50 cm (i to zarówno ze względu na wygodę wstawania, jak i kwestie związane z odpowiednim przepływem powietrza).

Po drugie – stelaż

Inną ważną kwestią przy wyborze łóżka do sypialni jest jego stelaż, który wpływa na komfort snu. W tym przypadku warto zdecydować się na stelaż z elastycznych i połączonych ze sobą listewek. I co ważne – powinno być ich dużo, a odstęp pomiędzy nimi nie powinien przekraczać kilku centymetrów. Dodatkowo warto zwrócić też uwagę na drewno, z którego stelaż jest wykonany – te najbardziej polecana to stelaże bukowe. Ciekawym rozwiązaniem jest stelaż regulowany, który pozwala na uniesienie części materaca, a co za tym idzie – zwiększenie komfortu snu.

Jakie jeszcze powinny być łóżka dwuosobowe? Ważne aby były wygodne i ergonomiczne. Dodatkowo mogą być wyposażone w pojemnik na pościel i wykonane z różnorodnych materiałów (na przykład łóżka tapicerowane). Jednak są to już kwestie indywidualne, które zależą od subiektywnych upodobań. Na szczęście wybór takich łóżek jest bardzo duży, a ich szeroki asortyment oferuje internetowy sklep meblowy online.