Len, czyli znakomita alternatywa dla wełny

Len, czyli znakomita alternatywa dla wełny

Sklep lniany to miejsce, w którym oferowane są produkty nie cieszące się w ostatnim czasie pozycją gwiazd w świecie mody. Mówiąc bez ogródek, len nie jest specjalnie modny. Jest to materiał, który stanowił podstawę naszego przemysłu włókienniczego przez setki lat, ale potem został mocno zaatakowany przez masę różnych alternatyw i w szerszej świadomości stał się czymś wykorzystywanym raczej w przemyśle, niż w naszych domach. Takie podejście to jedno wielkie nieporozumienie. Len to niezwykle wartościowy materiał, który staje się coraz bardziej popularny.

Wygodny i wytrzymały materiał

Tkaniny lniane oferowane przez lniany sklep to element naszej historii. Wykorzystywane były od dawien dawna, ponieważ pozyskiwanie włókien lnianych jest stosunkowo proste, a materiały, które można z niego produkować, są zadziwiająco wytrzymałe.

Przez wieki praktycznie wszystko, w co byliśmy ubrani i co znajdowało się w naszym otoczeniu, było wykonane właśnie z lnu. Powszechne były dekoracje z lnu i poszewki lniane. Wełna była opcją, ale niewiele osób o niej myślało tak jak dzisiaj. Bawełna zaczęła potem dominować głównie z przyczyn ekonomicznych. Zapomnieliśmy, jak przyjemne jest korzystanie z lnu.

Len – materiał zdrowy i ekologiczny

Sklep z produktami z lnu oferuje nam produkty zdrowe i biodegradowalne. Wszystkie dekoracje z lnu i poszewki lniane nie będą żadnym obciążeniem dla środowiska naturalnego, ponieważ proces ich rozkładu jest bardzo szybki. Są to w końcu w stu procentach naturalne tworzywa. Ich naturalność bardzo dobrze współgra także z naszymi potrzebami. W kontakcie z naszym ciałem len jest bardzo przyjemny, przepuszcza powietrze, nie blokuje wilgoci i Inie jest zbyt dobrym środowiskiem do rozwoju bakterii. Warto z niego korzystać.