Gdzie można kupić bitcoin?

Gdzie można kupić bitcoin?

Bitcoin jest pierwszą kryptowalutą. Po raz pierwszy można było o nim usłyszeć dwanaście lat temu. Obecnie jest to tylko jedna z kryptowalut. Płatności tymi walutami można dokonywać w wielu sklepach i punktach usługowych. Jak kupić bitcoin? Zobaczmy.

Można kupić je w kantorze

Bitcoin bardzo szybko zdobył popularność, a rosnąca liczna osób nim zainteresowanych przyczyniła się do powstania kantorów, w których tę wirtualną walutę można kupić. Kantor bitcoin na ogół oferuje do sprzedaży więcej kryptowalut. Kantor bitcoin zapewnia kupującym anonimowość. Działa na takiej samej zasadzie jak ten, w którym można kupić tradycyjne waluty.

Aby wybrać kantor bitcoin, który ma najbardziej korzystny kurs bitcoin, przed dokonaniem transakcji warto sprawdzić kurs bitcoin przynajmniej w jeszcze dwóch czy trzech. Jak kupić bitcoin? Wystarczy tylko kilka kliknięć myszą. Transakcje są proste i przede wszystkim bezpieczne.

Nie tylko kantor

Bitcoin to waluta, która jest odporna zarówno na inflację jak i deflację. Wiele osób traktuje ją jako inwestycję. Giełda bitcoin jest kolejnym miejscem, w którym można kupić kryptowaluty. Kurs  bitcoin na giełdzie często jest bardziej korzystny niż ten w kantorze. Giełda bitcoin umożliwia zakup wybranej kryptowaluty bez pośredników.

Na ogół wybraną walutę kupuje się bezpośrednio od osoby sprzedającej. Giełda bitcoin jest bezpiecznym serwisem internetowym. Ryzyko, że dojdzie do oszustwa ograniczone jest do minimum. Chcąc kupić bitcoiny można wybrać kantor lub giełdę kryptowalut.