Czy warto wybrać elektryczny kocioł CO?

Czy warto wybrać elektryczny kocioł CO?

Piece elektryczne nie cieszą się w Polsce zbyt dużą popularnością. Trochę szkoda, gdyż piece elektryczne mają bardzo wiele zalet. Na pewno więc piece elektryczne warto wziąć pod uwagę wybierając źródło ogrzewania nowego lub remontowanego domu.

Zalety kotłów elektrycznych

Kotły elektryczne zaczynają cieszyć się rosnącym zainteresowaniem. Przyczyniła się do tego bardzo duża popularność instalacji fotowoltaicznych. Kotły elektryczne sprawdzą się nawet w domach bez fotowoltaiki. Każdy dom, który ma dobrą izolację termiczną może być ogrzewanym przez piec elektryczny. Kotły elektryczne są bezobsługowe, zapewniają bardzo wygodny sposób ogrzewania domu. Piece elektryczne do CO mogą jedynym źródłem ciepła. Mogą też współpracować z innymi urządzeniami grzewczymi. Piece elektryczne do CO nie emitują żadnych spalin i zanieczyszczeń. Piece elektryczne do Co nie wymagają więc budowy komina. Wybierając elektryczne piece CO nie trzeba też wykonywać żadnego przyłącza. Wszystkie domy w Polsce są podłączone do sieci elektrycznej.

Gdzie sprawdzą się elektryczne piece CO?

Elektryczne piece CO to rozwiązanie dla każdego, mogą być montowane w nowych i remontowanych domach. Na rynku dostępne są elektryczne kotły CO jednofunkcyjne i dwufunkcyjne. Kotły podgrzewają tylko wodę w instalacji CO. Dwufunkcyjne elektryczne kotły podgrzeją również wodę użytkową. Kotły elektryczne CO można umieścić w dowolnym pomieszczeniu oraz są tanie w zakupie co sprawia, że są dostępne prawie dla każdego.