Czy warto stawiać na len?

Czy warto stawiać na len?

Sklep z produktami z lnu nie jest miejscem odwiedzanym przez nas specjalnie często. Co prawda dekoracje z lnu stają się powoli czymś, co w większej liczbie pojawia się w naszych domach, ale nie da się ukryć, że len to w dużej mierze materiał zapomniany. Coś, co wykorzystywaliśmy kiedyś, ponieważ nie mięliśmy lepszych opcji. Ale czy na pewno? Czy przypadkiem nie zachłysnęliśmy się innymi materiałami i nie zapomnieliśmy, że przecież już mieliśmy coś naprawdę dobrego?

Len powoli staje się trendy

Proces ten jest dość powolny, ale z roku na rok lniany sklep odwiedza coraz więcej klientów. Dzieje się tak, ponieważ sklep lniany broni się swoimi produktami. Reklama rozpowszechnia się metodą pantoflową poprzez tak zwany marketing szeptany: widzimy poszewki lniane w domach u innych osób i pytamy o nie, ponieważ wyglądają świetnie.

Od razu okazuje się, że nie tylko ich wygląd jest interesujący. Len zdobywa sobie uznanie także dlatego, że jest to materiał ekologiczny, w pełni biodegradowalny, co w dzisiejszych czasach nie jest bez znaczenia. Stawiają na niego nawet celebry ci, którzy nierzadko pokazują się już dzisiaj w ubraniach wykonanych właśnie z lnu.

Materiał idealny do snu

Bardzo modną obecnie pościel wełnianą zaczyna wypierać len. Staje się on wręcz konkurencją dla absolutnie dominującej bawełny. Związane jest to z tym, że bardzo rzadko powoduje jakiekolwiek reakcje alergiczne, przez co sklep lniany staje się dobrym adresem dla alergików. Jest to pościel szczególnie przydatna w lecie, ponieważ znakomicie oddycha i radzi sobie z wilgocią, a do tego oferuje niezwykle przyjemny efekt śliskiego chłodu, kiedy dotykamy go po raz pierwszy.