Cyfryzacja i automatyzacja nie tylko w przemyśle

Cyfryzacja i automatyzacja nie tylko w przemyśle

Aspektów życia, do których wkracza automatyka jest obecnie coraz więcej. Pojawia się ona zarówno w zakładach przemysłowych, jak i w obiektach użyteczności publicznej. Co więcej, automatyka budynkowa pojawia się także w naszych domach.

Coraz więcej osób decyduje się na automatykę budynkową

Automatyka budynkowa to szereg rozwiązań, które mogą być stosowane zarówno w przemyśle, jak i w domach jednorodzinnych czy wielorodzinnych. W przypadku obiektów przemysłowych, automatyka budynkowa to optymalizacja procesów produkcyjnych. Automatyka budynkowa proponuje także rozwiązania, które znakomicie sprawdzają się nie tylko w biurowcach, ale także w domach mieszkalnych.

Pojęcie inteligentny dom pojawia się już nie tylko na branżowych konferencjach. Inteligentny dom staje się bardziej komfortowy dla mieszkańców niż standardowy dom. System zarządzania budynkiem umożliwia mieszkańcom zdalne sterowanie większością lub nawet wszystkimi instalacjami znajdującymi się w domu. Dom, w którym są zainstalowane systemy BMS jest energooszczędny. Systemy BMS to między innymi sposób na mniejsze rachunki za prąd i ogrzewanie.

Rozwiązania dla przemysłu

W mediach coraz częściej pojawia się pojęcie przemysł 4.0. Cyfrowa transformacja jaką oferuje apagroup.pl dotyczy dzisiaj zarówno duże korporacje, jak i małe oraz średnie firmy. Automatyka przemysłowa z przemysłem 4.0 jest związana bardzo ściśle. Cyfrowe technologie bardzo mocno zmieniają przemysł. Produkcja 4.0 jest bardziej elastyczna. Przemysł 4.0 może więc szybciej reagować na potrzeby rynku.