Bitcoin: jak kupić tę i inne kryptowaluty?

Bitcoin: jak kupić tę i inne kryptowaluty?

Bitcoin to pierwsza elektroniczna waluta. Można było o niej po raz pierwszy usłyszeć w 2009 roku. Dzisiaj elektronicznych walut jest około kilkuset. Wciąż jednak tą najbardziej popularną jest bictoin.

Jak dokonywać nią transakcji?

Aby móc dokonywać płatności bitcoinem, oczywiście należy najpierw wejść w jego posiadania. Jak kupić bitcoin? Wbrew pozorom nie jest to trudne. Bardzo szybko po pojawieniu się kolejnych kryptowalut zaczęły powstawać pierwsze kantory, a wkrótce także giełdy, gdzie można handlować cyfrowymi walutami.

Kantor bitcoin zapewnia stronom transakcji anonimowość. Z uwagi na anonimowość transakcji wiele osób zainteresowanych handlem elektroniczną walutą wybiera właśnie kantor bitcoin. Na kurs bitcoin wpływa wiele czynników. Im więcej osób jest zainteresowanych kupnem, tym kurs bitcoin jest oczywiście wyższy. Opłaca się więc kupować kryptowalutę wtedy, gdy kurs bitcoin jest stosunkowo niski.

Nie tylko kantor

Elektroniczne waluty można kupić nie tylko w kantorze. Obecnie taką możliwość dają także giełdy kryptowalut. Giełda bitcoin umożliwia zakupienia bitcoinów bezpośrednio u osób, które mają je w swoim posiadaniu. Cała procedura związana z zakupem kryptowaluty odbywa się bardzo szybko. Plusem jest to, że giełda bitcoin bardzo często ma niezwykle korzystny kurs tej elektronicznej waluty. Z giełdy bitcoin korzysta się równie bezpiecznie jak z kantoru.

Giełda i kurs kryptowalut to miejsca, w których szybko i bezpiecznie można handlować nie tylko bitcoinami, ale także innymi kryptowalutami.