1% PODATKU
Zwracamy się do Państwa z prośbą o wsparcie naszych podopiecznych.

Przekaż swój 1% podatku na rzecz Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt w Dyminach.


KRS 0000261249

Stowarzyszenie "Arka Nadziei"
Schronisko dla Bezdomnych Zwierząt w Dyminach


1% podatku - KRS 0000261249 - Stowarzyszenie 'Arka Nadziei' Schronisko dla Bezdomnych Zwierząt w Dyminach
JESTEŚMY NA:
NASI DARCZYŃCY:


Podstawowe wydatki
Podstawowe wydatki

Koszt utrzymania psa jest uzależniony od wieku i wielkości psa. W koszt utrzymania należy wliczyć karmę bytową, opiekę weterynaryjną (która obejmuje zarówno szczepienia okresowe jak i leczenie w przypadku urazu lub choroby), zabiegi pielęgnacyjne (np strzyżenie, przycinanie pazurów, oczyszczanie zębów z kamienia itd.). Należy również pamiętać o wydatkach związanych z zakupem wyposażenia (smycz, obroża, kaganiec, posłania itd).
Zakup akcesoriów dla naszego pupila powinniśmy dobrze przemyśleć. Wszelkie rzeczy należy dopasować do wielkości i potrzeb psa. Zakup smyczy to wydatek od kilku do kilkudziesięciu złotych, podobnie wygląda sprawa zakupu obroży czy kagańca.
Miski to wydatek około 30 zł. Posłanie to również wydatek rzędu kilkudziesięciu złotych.

Do podstawowych kosztów należy również doliczyć wizyty u weterynarza, badania, wskazane jest również zachipowanie psiaka - to wszystko sporo kosztuje.
Posiadanie psa jest sprawa kosztowną, ale wartą zachodu. Musimy pamiętać, że przygarnięcie czworonożnego pupila jest bardzo poważną decyzją. Biorąc psiaka pod swoją opiekę powinniśmy zapewnić mu jak najlepsze warunki.
Trudno jest obliczyć ile miesięcznie kosztuje nas utrzymanie psiaka - jest to uzależnione również od tego, czym będziemy karmić naszego pupila. W tym momencie na rynku znajduje się wiele różnych karm suchych i mokrych, ich cena uzależniona jest od jakości pokarmu. Koszt takiej karmy wacha się od 40 do nawet 300 zł za 10 kg worek pokarmu.
Możemy również karmić psa gotowanym jedzeniem - makaronem/ryżem z dodatkiem mięsa i warzyw. Jest to dobra alternatywa, jeśli ktoś ma czas i możliwość przygotowania takich posiłków. Przy podawaniu takiego rodzaju pożywienia należy pamiętać o suplementach diety, które dostarczą niezbędnych witamin.